www.vipbakim.com

Ağız Bakımında İpuçları Nelerdir?

Ağız Bakımında İpuçları Nelerdir?

Günlük yaşantımızda vücudumuzda en fazla bakteriye ve virüslere maruz kalan yer ağız bölgesidir. Aslında her gün sadece 5 dakikamızı ayırdığımız durumda önlemimizi almış oluruz.Günlük olarak yapacağımız ağız bakımı dişlerimizi ve diş etlerimizi koruyarak daha sağlıklı hale getirebiliriz.

dis-eti-problemleri

Ağız Bakımı İşlemleri

Kullandığımız yiyecekler ve içecekler çok önemli bir sağlık etkenidir. Bunların içerisinde bulunan maddeler diş ve diş eti sağlımızı etkiler. Biraz ağız bakımında ipuçları nelerdir, onlara değinelim.

Bu konuda gazlı içeceklerden ve şekerli yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Kola ve gazoz gibi gazlı içeceklerden uzak durmak veya en azından bir pipet kullanarak içmek dişlere verilen zararı en aza indirmeye yardımcı olur.

Portakal, mandalina, greyfurt gibi turunçgillere ait meyve suları da aynı şekilde zarar vereceğinden pipet içilmesi önerilir.

agiz-bakimi

Sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklar dişi lekeler ve renginin değişmesine sebep olur. Diğer zararı ise diş etlerine zarar vererek dişin düşmesine tat algılarını değiştirmesine sebep olur.

Portakal veya greyfurt yedikten sonra su içilmemesi ağızda asit oluşumunu önler. Günlük olarak diş fırçalama, ağız çalkalama suyu ve diş ipi kullanarak ağız bakımımızı gerçekleştirirsek dişlere ve diş etlerine verdiğimiz zararı azaltır ve sağlığını korumuş oluruz.

Kısaca günlük 3 defa diş fırçalaması, ağız çalkalama suyu ve diş ipini düzenli olarak kullanırsak diş ve diş etinin sağlığını korumuş oluruz. Ağız bakımında ipuçları nelerdir adlı bu makalemizde vücudumuzda dış tehdidin fazlasıyla etkisinde olan ağız bölgesinin nasıl korunacağını açıkladık.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.