www.vipbakim.com

Ağız Sağlığı Sorunları Nelerdir?

Ağız Sağlığı Sorunları Nelerdir?

İnsanların en dikkat ettikleri özen gösterdikleri ağız ve diş bakımıdır ve ağız bakımı yapmaya küçük yaşlardan alışkanlık edinilmelidir. Kişilerin her yaşında ağız bakımlarına özen göstermeleri gerekmektedir. Ağız sağlık sorunu olarak görülen ve çok ciddiye alınan bir rahatsızlık vardır ki oda ağız kokusudur. Ağızda olan kişiyi rahatsız edecek kadar etkili olan nefesin kokusudur. Dilimizin arka kısmında var olan çok fazla bakteri vardır ve ağız kokusunun sebepleri arasında bu bakterilerde vardır.

agiz-ve-dis-sagligi

Ağız sağlığını tehdit eden bir unsur ise dişlerdeki çürüklerdir aşırı asidin diş minelerini yıpratması sonucu ortaya diş çürükleri çıkmaktadır. Ağzın içerisinde çok fazla bakteriler bulunmaktadır ve bu bakterilerin birleşiminde dişin üstünde plak oluşur. Plaklar genelde dişin arasında olur ve yarıkların bulunduğu ortama yakında yakın olarak bulunmaktadır.  Ağızın devamlı kuru olması da ağız sağlığını tehdit eder ve buda ağız içerisinde bulunan tükürük bezlerinin çalışmamasından kaynaklı olmaktadır.

agiz-sagligi-sorunlari

AĞIZ KURU KALMASI TETİKLİYOR

Ağızda ne kadar az tükürük varsa o kadar çok fazla çürük ve bakteri riski vardır çünkü tükürük bakterin yok olmasını sağlar. Hemen herkes dişlerinin ne kadar hassas olduğundan bahseder ve bu durum çok rahatsız edici olur. Sıcak veya soğuk gıdalar alınınca dişlerde sızlama oluşmaktadır.

İnsanların ağız bakımı konusuna çok hassas davranmaları gerekmektedir ve düzenli olarak diş ve ağız bakımlarını yapmak için alışkanlık haline getirip devamlı olarak ağız bakımlarını yapmaları gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.