www.vipbakim.com

Cildi Gençleştiren Harika Bitkiler

Cildi Gençleştiren Harika Bitkiler

Cildinizin daime genç ve güzel görünmesini istiyorsanız aşağıda tarifini verdiğimiz Cildi gençleştiren bitkilerden elinizde olanların veya temin edebileceklerinizin suyunu çıkartıp daha sonra gençlik iksiri bitki sularını aşağıda tarifi verilen şekilde hazırlamanız yeterli.

Papatya ile Genç Bir Cilt

1 tutam papatyayı kaynar suya atıp biraz bekledikten sonra süzün. Bu su da küçük bir havluyu ıslatıp yüzünüze koyun. Hemen arkasından soğuk suyla ıslatılmış havluyu yüzünüze koyun ve bir dakika tutun. Bunu birkaç defa; bir soğuk bir sıcak olarak tekrarlayıp en son soğuk kompresle bitirin.

Cildi Gençleştiren Şamdan Çiçeği Toniği

– 1  tutam şamdan çiçeği

Bir tutam şamdan çiçeğini iyice parçalayın ve 2 fincan kaynar su dolu olan cezveye atın. Altını kapatın ve yarım saat kadar demlenmesini bekleyin. Daha sonra bu karışımı soğuduktan sonra süzün ve günde 2 kere temiz yüzünüze uygulayın. Hazırladığınız tonik yüzünüzde kuruduktan sonra gündüz ve gece kreminizi uygulayın. Uyguladığınız bu tonik cildinizin genç kalmasını yardımcı olur.

Gül Suyu ile Cildi Gençleştirme

Gül suyu cilt için en iyi temizleyicidir. Günde iki kere gül suyu ile yüzünüzü yıkarsanız pembe bir görünüm, dış etkenlere karşı savunma ve sağlıklı bir cilt sağlar. Gün içinde dilediğiniz kadar gül suyunu cildinize uygulayabilirsiniz. Gül suyunu uyguladıktan sonra yüzünüzü tekrar yıkamanıza gerek yoktur.

Cildi Gençleştiren Bitki Greyfurt

– 1 adet greyfurt

Greyfurdun cildi mükemmel bir şekilde besleme özelliği vardır. Greyfurdu meyve sıkacağında sıkın ve çıkan suyu sadece akşamları boynunuza ve yüzünüze sürün. Yarım saat bekletip daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın 5 dakika bekletip gece kreminizi cildinize uygulayın.

Zambak Çiçeği Suyu İle Gençleşin

– 10 adet zambak çiçeği

Koyu renkli cam bir şişeye 9 – 10 adet zambak çiçeğini iyice parçalayıp şişenin içine koyun ve üstüne badem yağını ilave edin koyduğunuz zambak çiçeğini tamamen kaplasın. Bu şişeyi tam 21 gün güneş göreceği bir yerde bekletin. 21 günün sonunda losyonu sadece akşamları cildinize sürün 30 dakika bekletip durulayın. Bu zambak çiçeğinin suyu hücreleri iyileştirir cildin sağlıkla parlamasını sağlar.

Gençlik İksiri Kiraz Suyu

10 ya da 15 kirazın suyunu çıkarın. Çıkardığınız suyu yüzünüze sürün ve 15 – 20 dakika bekletin daha sonra soğuk su ile cildinizi yıkayın. Cildinize kiraz suyu uygulamadan önce temizleyin. Bu kiraz losyonuyla cildiniz yenilenir dinlenir ve ince kırışıklıklar giderilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.