www.vipbakim.com

Cilt Yenileyen Maskeler

Cilt Yenileyen Maskeler

Cilt yenileme maskeleri zamanla dış etkenlere maruz kalan cildimizi temizleyerek nefes almasını ve daha genç bir görüme kavuşmasında etkin bir rol oynar. Zamanla yağlanan cilt beraberinde toz ve kir ile birlikte cildi daha mat gösterirken aynı zamanda nefes almasını da engeller.

Evde uygulayabileceğiniz doğal cilt yenileme maskeleri ile bir nebze olsun cildinize nefes aldırmak sizin elinizde. Üstelik sizin için uygun olan maskeyi düzenli aralıklarla uygulayarak genç bir cilde kavuşmanız da mümkündür.

Süt ve Domatesin Etkisi ile Cildinizi Gençleştirin!

Domatesin içerisinde bulunan E vitamini ile yıpranan cildinizi temizlerken gençleştirebilirsiniz. Özellikle kırışıklardan şikayetçi iseniz bu maskeyi denemenizde fayda var. Üstelik sivilce izleri ve ölü hücrelerin düzenli uygulama ile kaybolduğunu da göreceksiniz.

Bunun için yapmanız gereken 2 adet kabuğu soyulmuş organik küçük boy domatesi iyice ezerek veya rendeleyerek püre haline getiriyoruz. Sonrasında 2 kaşık doğal sütü ekleyerek karıştırıyor ve elde etmiş olduğunuz maskeyi cildimize uyguluyoruz.

Maskeyi uygularken cildinizi temizlemeniz gerekmez. Uygulama sonrası 10 dakika kadar bekleyerek cildinizi parmak uçlarınızla ılık suyla durulayıp bu işlemi hafta 2 kez düzenli aralıklarla gerçekleştirebilirsiniz.

Bal, Süt ve Muz ile Daha Parlak Bir Cilt!

Cilt yenileyen maskeler arasında belki de en çok tercih edilen ve pratik bir şekilde uygulanan bal, süt ve muz karışımı ile elde edilen maske, cildinizin pH seviyesini dengeleyerek hem ölü hücrelerden arındırır hem daha parlak bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur. Doğal bir antiseptik özellik taşıyan bu maske ile daha pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olmanız mümkün.

Maske için yapmanız gereken 1 küçük boy muzu uygun bir kapta yemek kaşığı ile ezerek üzerine 1 yemek kaşığı doğal süt ve yarım yemek kaşığından biraz az bal ekleyerek karıştırın. İyice karıştığından emin olduktan sonra cildinize ince bir tabaka şeklinde uygulayın ve sonrasında 15 dakika kadar beklemeye bırakın. Sürenin sonunda cildinizi ılık suyla durulayarak hafta boyunca etkisini gözlemleyiniz. Bu maskeyi haftalık olarak uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.