www.vipbakim.com

Hamilelikte Cilt Bakımı

Hamilelikte Cilt Bakımı

Karnınızda ikinci bir can daha taşıyorsanız kendinizle ilgili dertleriniz biraz daha fazlalaşmış olabilir. Hamilelik döneminde özellikle ilk trimester’den sonra cildinizde kuruluk ve lekelenmeler oluşabilir. Çevresel etkenlere ve güneşe karşı cildinizin artık daha hassas olması normaldir. Doğru bakım adımlarıyla bu dönemde yaşadığınız problemlerin üstesinden gelebileceğinizi ve aynada cildinizle yeniden barışabilmenizin mümkün olduğunu unutmayın. Artık rahatlayın ve sizler için hazırladığımız cilt bakım önerilerine mutlka göz atın.

Gorgeous pregnant woman posing while lying on a bed at home

1) Cildinizi temizlemek için katkı maddesi içeren ürünlerde uzak durun. Bunun yerine doğal içerikli pH dengenizi bozmayacak bebek sabunları cildinize uygulamayı deneyin. Ya da sadece su kullanın.

2) Cildinizin nem ihtiyacını karşılamak için hamilelik döneminizde, boya ve parfüm içermeyen bir bebek kremi kullanmayı deneyin. Mümkün olduğu kadar makyaj yapmamaya çalışın.

anne-adayi-cilt-bakimi

3) Bu dönemde cildinizin çevresel faktörlere karşı duyarlı olduğunu unutmayın. Güneşe çıkmadan yarım saat önce, hamilelere özel, yüksek koruma faktörü (50SPF) içeren güneş bakım ürününüzü uygulayın. Hava bulutlu olsa dahi bu uygulamanızı tekrar edin.

4) Güneşin dik bir açıyla geldiği 11:00-15:00 saatleri arası mümkün olduğu kadar dışarı çıkmamaya çalışın. Eğer dışarı çıkma zorunluluğunuz varsa güneş koruyucunuzun dışında bir şapka ve güneş gözlüğü gibi ekstra önlemler almayı unutmayın.

5)  Sıcak su cildinize de saçlarınıza da iyi gelmez. Bunun yerine banyo suyunuzu ılık olarak kullanmayı alışkanlık haline getirmeye çalışın.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.