www.vipbakim.com

Kuru Ciltler İçin Bitkisel Yağlar

Kuru Ciltler İçin Bitkisel Yağlar

Kuru ciltlerin nemlendirilmesi ve kırışmaya karşı koyması için bitkisel yağlar kullanılabilir. Bitkisel yağlar nem verme oranı yüksek doğadan elde edilen faydalı yağ türlerindendir. Aşağıda yer alan bitkisel yağlar kuru ciltler için en ideal bakım yapan yağlardır.

Kuru Ciltler İçin Bitkisel Yağlar

Kuru Ciltler İçin Zeytinyağı

Zeytinyağı bilinen en eski ve en iyi nemlendirici özelliğe sahip bir yağ türüdür. Zeytinyağı kurumuş ciltlere kendi başına uygulanabildiği gibi maskelerin içerisine ilave edilerek de uygulanabilir.

Kuru Ciltler İçin Badem yağı

Tatlı badem yağı daha çok kuru ciltler üzerinde uygulanır. Kurumuş ciltlere parlak ve canlı bir görüntü kazandıran tatlı badem yağı çatlamış kuru ciltleri yumuşatır. Parmak uçlarına aldığınız badem yağını cildinize az miktar sürebilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Kabak Çekirdeği Yağı

Kabak çekirdeği yağı cildin yumuşamasını ve kurumuş kısımların onarılmasını sağlar. Cildi yaşlandıran etkenleri ortadan kaldıran bitkisel bir yağ türüdür.

Kuru Ciltler İçin Buğday Tohumu Yağı

Cildin elastik yapısını koruyan aynı zamanda nemlendiren bitkisel yağ içinde E ve D vitaminleri bulunmaktadır. Doğal antioksidan türüdür. Başka yağlarla karıştırılarak kullanılmalıdır. Kendi başına kullanımı uygun değildir.

Kuru Ciltler İçin Avokado Yağı

Avokado yağı cildi pürüzsüzleştirerek canlı kalmasını sağlar. Kuruyan cilt yüzeyinin matlığını gidererek parlak hale getirir. Soya ile karıştırılan avokado yağı cildinizin neme doymasını sağlamaktadır.

Kuru Ciltler İçin Ceviz Yağı

Ceviz yağı kuruluktan yıpranmış ciltler üzerinde etkili bir tedavi şekli sunar. Doymamış yağ asitlerince yüksek olan ceviz yağı özelliklede kuru ciltlerdeki kırışıklıkları düzeltme amacıyla kullanılır.

Kuru Ciltler İçin Çörekotu Yağı

Çörekotu yağı cildi beslerken tahriş olmuş yüzeyleri onarır. Nem kazandıran özelliği ile cildin dengelenmesini sağlar.

Kuru Ciltler İçin Jojoba Yağı

Kuru ciltleri nemlendirirken verdiği nemi saatler boyunca korur. Nem tutucu özelliği yüksek bir yağ çeşididir. Cilde esneklik veren jojoba yağı cilt döküntülerini engeller. Akneleri giderme özelliği de bulunmaktadır.

Kuru Ciltler İçin Susam Yağı

Susam yağı içinde omega 9 bulunur ve antioksidan özeliği ile kuru ciltlerin yaşlanmasını geciktirir. Aynı zamanda mantar gibi oluşumları ciltten arındırarak yüksek şekilde nem sağlar.

Kuru Ciltler İçin Portakal Yağı

Portakal yağı cildin nem ihtiyacını karşılayan bitkisel bir yağ türüdür. Portakal yağı; zeytinyağı, badem yağı ve üzüm çekirdeği yağı ile birlikte kullanılmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.