www.vipbakim.com

Sirke egzamaya iyi gelir mi?

Sirke egzamaya iyi gelir mi?

Egzamaya karşı sirke kullanımı: Sıkıntılı bir cilt sorunu olan egzama stresli durumlarda vücutta daha da fazla artar. Sirke egzamalı bölgeye uygulandığında kaşıntılı bölgede kaşınma hissi azalır ve zamanla egzamanın geçmesini sağlar.

 

Sirke Egzamaya İyi Gelir Mi?

Bu sorunun cevabı kısaca evettir, fakat egzamaya karşı sirke kullanmadan önce bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sizler için yazdık. Ayrıca konun devamında sirke ile egzama tedavisi için 3 adet doğal tariften ihtiyacınıza yönelik olanı uygulayabilirsiniz.

  • Egzamanız yara halini aldı ise elma sirkesi kullanmak canınızı çok fazla yakabilir. Bu gibi durumlarda cilt doktorunun verdiği kremler ile yaraları azaltıp ardından elma sirkeli bakımları uygulayabilirsiniz.
  • Sirkenin içinde bulunan bileşenler bakterilerle savaşarak egzamanın çoğalmasını ve yayılmasını engeller. Sirke egzamalı bölgeye uygulandığında oluşan tahrişin azalmasını sağlayarak kaşıntının da azalmasına yardımcı olur.
  • Kullanacağınız elma sirkesi mutlaka organik olmalı ve sirke cildinize zarar verdiği anda egzamalı alan yıkanmalıdır.
  • Güçlü bir antioksidan olan elma sirkesi toksinlerin vücuttan daha hızlı atılımını sağlar. Yemeklerle birlikte tüketilen elma sirkesi de bağışıklığı güçlendirerek daha sağlıklı bir vücut için iyidir. Egzama tedavisi için elma sirkesini su ile karıştırıp tüketebilir ya da egzamalı bölgeye direk uygulayabilirsiniz.

 

Sirke ile Egzama Tedavisi için Doğal Tarif

  • 3 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 3 yemek kaşığı su
  • Pamuk

Elma sirkesi ve suyu karıştırıp egzama oluşan bölgeye pamuk yardımı ile sürün, karışımı fazla sürmezseniz yıkamanız gerekmez yalnız vücudunuzda karışım hissedilir bir halde ise ılık su ile yıkayabilirsiniz. Cildiniz elma sirkesine hassaslık gösterirseniz suyu elma sirkesine oranla daha fazla eklemelisiniz. 2 günde bir düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

 

Egzama Kaşıntısına Karşı Sirkeli Banyo Suyu

Egzamanız aşırı derecede şiddetlenirse sirkeli su ile yıkanmakta egzamalarınıza iyi gelecektir. Bunun için küveti doldurun ve 2 su bardağı elma sirkesini küvete ekleyip içine girin. Küvet suyunu hazırlarken dikkat etmeniz gereken suyun ılık olmasıdır. Sıcak su egzamanın daha fazla artarak tahriş olmasını tetikler. Kaşıntı suyun içinde hala devam ediyorsa yarım fincan ayçiçeği yağından suya ekleyip kaşıntıyı hafifletebilirsiniz.

 

Egzamaya Karşı Sirke Kürü

Organik alacağınız elma sirkesini içerek tüketmek de egzamaya iyi gelir. 1 bardak suya ekleyeceğiniz 1 yemek kaşığı elma sirkesini bu şekilde tüketebilir acımsı bir tat gelirse balla tatlandırabilirsiz.

 

Uyarılar

  • Elma sirkesi asit açısından yüksek bir besindir. Bu açıdan reflü, mide sorunları, peptik ülsek ve kronik rahatsızlığı olanlarda tüketilmesi tavsiye edilmez.
  • Hamile veya bebek emziriyorsanız elma sirkesi tüketmeden önce mutlaka doktora danışmalısınız.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.