www.vipbakim.com

Düz Bir Karın İçin Tüyolar

121
Düz Bir Karın İçin Tüyolar

Sihirli saatte yemeyi unutmayın: 15:00 – 16:00 arasında protein içeren bir şeyler atıştırmalısınız. Protein barı, bir parça az yağlı peynir veya elmayla birlikte biraz badem iş görecektir. Bu atıştırma saatini atlamamaya özen gösterin. Bu önemlidir çünkü metabolizmayı canlandırır ve kan şekerini dengeler. Kan şekerinizi ne kadar düşük tutarsanız, insülininiz o kadar düşük kalır. İnsülin ise karın bölgesinde yağ depolar. Her iki üç saatte bir yemek kan şekerini dengede tutar.

Pilates topu edinin: Haftada üç kez “ball exchange” olarak bilinen egzersizi yapmaya özen gösterin. Bunun için sırtüstü yatın, bacaklarınızı düz uzatın, ellerinizi başınızın üzerinde olsun ve topu da ellerinizin arasına alın. Topu göğüs hizasına getirin ve her getirişinizde bacaklarınızı da dik bir şekilde yukarı doğru kaldırın ve topu dizlerinizin arasına yerleştirin. Top dizlerinizin arasındayken bacaklarınızı dümdüz yere indirin ve ellerinizi başınızın üzerinden dümdüz uzatın. Bu hareketi 10 – 12 kez tekrarlayın. Hareketi yaptıkça karın bölgesindeki baskıyı hissedin.

Şekeri kesin: Mümkün mertebede hiç şeker tüketmeyin. Bu, insülin değerlerinizi düşük, glükagon seviyesini yüksek tutacaktır. Bir tür hormon olan glükagon düz bir karına sahip olma sürecinde sizin en yakın arkadaşınız olmalı. Ne kadar az şeker, o kadar az insülin ve o kadar çok glükagon, bu kadar basit!

Çiğneyin: Çiğneme, ödemi önleyen en önemli etkenlerden biridir. Yiyecekleri yutmadan önce iyice çiğneyin. Sindirim ağızda başlar ve yeterince çiğnenmeyen yiyecekler iyi bir şekilde sindirilmez. İyi bir şekilde sindirilen yiyecekler daha az gaz ve ödem demektir.

Mekiği listenin en sonuna koyun: Evet, yanlış duymadınız. Düz bir karın için ilk olarak diyet, ardından kardiyo, sonrasında kas yapımı ve en son olarak da karın egzersizleri gelir. Günün 60 dakikasını sağlıklı yiyecekler hazırlayarak geçirin. Haftada üç ila beş kez 20 dakikayı kardiyo yaparak geçirin. Haftanın üç günü 15 dakika kadar güç arttırıcı antrenmana yönelin. Son olarak, haftada üç kez 5 dakika kadar karın egzersizi yapın.

Deniz tuzuna yönelin: Göbeğinizdeki şişliğin sebebi yanlış tuz seçimi olabilir. Geleneksel tuzlar yerine doğal deniz tuzu veya Kosher tuzunu tercih edin ve soya sosundan uzak durun. Düşük sodyum içerikli soya sosunda bile yüksek miktarda sodyum vardır ve bu da anında şişmeye sebep olur. Bunun yerine yiyeceklerinizi taze domates sosu veya Arnavut biberi tozu ile çeşnilendirebilirsiniz.

Boks yapın: Kardiyo çalışmalarınıza boksu da ekleyin. Boks yaparken vücut yapınız daha düz bir karına sahip olacak şekilde çalışır. Boks aynı zamanda ekstra kalorileri de yakar. Haftada üç kez 15er dakikalık boks yapmanın faydasını kısa süre içerisinde siz de görürsünüz.

Doğru giyinin: İlgiyi vücudunuzun orta kısmı yerine başka yönlere çekin. Bacaklarınız mı güzel? Etek veya skinny pantolonlar giyebilirsiniz. Omuzlarınız mı çekici? Omuzları açıkta bırakan bluzlar tercih edebilirsiniz.

Porsiyonları küçültün: Tam tahıllı yiyecekler ve mono doymamış yağları içeren kontrollü porsiyonlarda yiyecekler tüketmek düz bir karın için önemlidir. Tam tahıllı yiyecekler tüketenler daha çok göbek yağı eritir.

Alkolü kesin, bol su için: Alkolde yüksek oranda kalori vardır ve aynı zamanda alkol sizi bir şeyler atıştırmaya yöneltir. Gün içerisinde en az 2,5 litre su içmeyi unutmayın

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.