www.vipbakim.com

Elma Diyeti ile 5 Günde 7 Kilo Verin!

484
Elma Diyeti ile 5 Günde 7 Kilo Verin!

Şok diyetlerin sakıncaları sürekli dile getirilse de, bazı insanların belirli bir süre detoks şeklinde diyetler yapması gerekebilir. Bu diyetlerden biri de herkesin severek tükettiği elma diyetidir. Elbette ki size elma diyeti ile 5 günde 7 kilo verin demiyoruz ama haftada bir gün tüm gün elma ve su içerek detoks yapmanız mümkün olabilir.

Elma çok yararlı olmasıyla birlikte tok tutma özelliği de bulunan bir meyvedir. Bu yüzden uzun süre tok kalmak isteyenler acıktıkça elma yiyebilir ve yanında bol su içebilirsiniz. Onun dışında elma diyeti olarak bilinen lif diyeti de çok iştahı olmayan ama abur cuburlardan uzak durmak isteyenler için yararlı olabilir.

Doktorunuzla görüştükten sonra, siz de bu diyeti 1 haftayı geçmemek şartıyla yapabilirsiniz. Hem kilo vermek hem de sağlıklı beslenmek için tercih edeceğiniz 1 haftalık elma diyetini şu şekilde uygulayabilirsiniz.

Elma Diyeti

Kahvaltı ve akşam yemeklerinde doyabildiğiniz kadar elma tüketerek, öğle yemeklerinde bol yeşillikli salata tüketmelisiniz.

Bir gün tavuklu salata, bir gün etli ya da balıklı salata tüketebileceğiniz öğle öğünlerinizi genelde bu şekilde geçirmeniz gerekir. Bir adet haşlanmış yumurtayı da diyetinize ekleyerek 1 hafta boyunca uyguladığınızda 3-7 kilo arasında kilo kaybı yaşamanız mümkün olmaktadır. Ancak her diyetin olduğu gibi elma diyetinin zararları konusunda da bilinçli olmanız gerekmektedir.

Elma ve Yumurta Diyeti

Bir diğer elma diyeti de elma ve haşlanmış yumurta tüketerek geçirdiğiniz 1 haftalık elma diyetidir. Bu diyette haftada iki kez bir avuç badem, sınırsız yeşil çay tüketebilirsiniz.

Elma ve yumurta diyetiyle her zaman en sağlıklı besinleri tüketebileceğiniz öğle öğünleri de hazırlayabilirsiniz. Öğle yemeklerinde 100 gram et, bir kase yoğurt ve şekersiz kahve tüketebilirsiniz.

Elma ve Havuç Diyeti

Elma ve havuç diyeti yaparak oldukça kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz. Ancak uzun süre açlığa dayanamayan biriyseniz, elma havuç ikilisi karnınızın doymasını engelleyebilir. Bu yüzden doktora danışmadan kesinlikle elma diyeti ve diğer diyetleri uygulamamanız gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.