www.vipbakim.com

El Maskesi Yapmanın Birkaç Yolu

El Maskesi Yapmanın Birkaç Yolu

Kuru, kaba elleriniz, losyonunuz ve kreminiz olduğunda, bir el maskesi kullanmak, tahriş olmuş cildi gerçekten sakinleştirmek için daha yoğun nemlendirme ve yatıştırıcı bileşenler sağlayabilir. Bu sayede mağazalardan pahalı bir maske satın almanız gerekmiyor. Kendi evinizde sadece iki bileşen içeren basit bir maske oluşturabilir, lekeleri ve diğer renk değişimlerini hafifleten, avokado ile oldukça nemlendirici bir maske hazırlayan veya püskürtme el maskesi oluşturmak için yulaf kullanabilirsiniz.

Patates Kaynatın

1 adet küçük patates orta bir kutu içine yerleştirilir ve su ile kaplanır. Kaynatmaya getirmek için tencereyi yüksek ısıda sobaya yerleştirin. Patatesin 5-10 dakika kaynatılmasına veya çatalla kolayca delinebilmesine izin verin. Tencereyi ısıdan alın ve patatesleri boşaltın. Patatesin boşaltılmasından sonra, 10-15 dakika soğumaya bırakın ya da rahatça dokunana kadar bekleyin.

Patatesle Karıştırıp Yağı Ekleyin

Soğutulmuş patates, küçük bir kaba koyun ve ezmek için çatal kullanın. Daha sonra, 1 çorba kaşığı zeytinyağı ilave edin ve kalın bir macun oluşturmak üzere patatesle karıştırın. İsterseniz zeytinyağına tatlı badem yağı ilave edebilirsin.

Maskeyi Ellerinize Uygulayın Ve Oturmasına İzin Verin

Patates ve yağ karıştığında, elinizle karışımdan dikkatli bir şekilde alın. Maskenin en az 15 dakika oturmasına izin verin, böylece kuru, tahriş olmuş cildi nüfuz etmeniz ve yatıştırmanız gerekir. Maskeyi uyguladığınızda, en iyi sonuçları elde etmek için hafifçe bir hareketle masaj yapın.

Maskeyi Suyla Yıkayın

Maskeyi çıkarmanın vaktinin geldiğinde, ılık suyla yıkayın. Elinizi bir havlu ile kurutun ve ellerinizin yumuşak ve pürüzsüz kalmasını sağlamak için el kremi uygulayın.

Tüm Maddeleri Birleştirin

Küçük bir kapta, 2 çay kaşığı (10 ml) limon suyu, 2 çay kaşığı (14 gr) bal ve 2 çay kaşığı (10 gr) kabartma tozu karıştırın. Malzemeleri, tamamen birleştirilene kadar birlikte karıştırın. Limondaki sitrik asit, ellerinizdeki koyu renk lekelerin ve diğer renk değişimlerinin hafifletilmesine yardımcı olur. İsterseniz limon suyunun yerini alabilirsin.

el maskesi

Karışımı Ellerinize Masaj Yapın Ve Bırakın

Maddeler tam olarak karıştırıldığında, karışımı elinize dikkatlice uygulayarak dairesel bir hareketle sürtün. Ellerinizi kapattıktan sonra, maskenin 5-10 dakika beklemesine izin verin. Maskeyi uygulamadan önce ellerinizin temiz olduğundan emin olun.

Maskeyi Su İle Durulayın

Maskeyi yıkamaya hazır olduğunuzda, sıcak suyla elinizi alıp çıkarın. Ellerinizi kuru tutun ve el kremi uygulayın. Elinizdeki renk değişimlerinden kurtulmanıza yardımcı olması için işlemi haftada iki kere tekrarlayabilirsiniz. El maskesini kullandıktan sonra güneşte dışarı çıkacaksanız, onları korumak için ellerinize en az 15 SPF olan bir güneş koruyucu uygulayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.