www.vipbakim.com

Kuru Ellere Bakmak İçin Birkaç Yol

Kuru Ellere Bakmak İçin Birkaç Yol

Kuru eller soğuk, sert şartlarda sefil olabilir. Kaşıntılı ve acı verici olabilmektedir. Kronik kuru elleriniz varsa, yapmanız gereken ilk şey hemen onları nemlendirin. İlk etapta çok kurumalarını önlemek için atabileceğiniz adımlar da vardır. Çatlaklar veya kesikleriniz varsa, bir doktora görünmeniz gerekebilir. Bu kuru ellerin bakımı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu maddelere göz attın.

Ellerinizi Hindistancevizi Yağı İle Ovun

Bu zengin doğal yağ, kalın bir koruma tabakası sağlar ve ellerinizi nemli ve yumuşak hissedeceksiniz. Hindistan cevizi yağı cilde oldukça hızlı bir şekilde emer, harika kokar ve en önemlisi cildinizi kurutacak ve sorunu daha da kötüleştirecek maddeler içermez.

Lanolini Deneyin

Lanolin, koyunlar tarafından yün su geçirmez hale getirmek için doğal olarak üretilen maddedir. Konsantre miktarlarda, cilt için mükemmel bir yumuşatıcı yapar ve özellikle kuru eller için faydalıdır. Nemi nemli tutan ve cildinizi elementlerden koruyan bir mühür oluşturur.

Daha Ucuz Eczane Losyonları Kullanmaktan Kaçının

Birçok ticari olarak üretilen losyonlar alkol, yapay parfüm ve cildi gerçekte iyileştirmek yerine kurutan diğer kimyasalları içerir. Geçici nem sağlarlar, ancak uzun vadede kuru cildi hafifletmezler. Çok kuru cilt için etiketli olsa bile aldığınız herhangi bir losyon şişesindeki bileşen listesini kontrol edin. Eğer telaffuzda zorluk çeken içerikler varsa, başka bir şey seçmek daha iyi olur. Kakao yağı, shea yağı, yağlar, uçucu yağlar, aloe ve balmumu gibi doğal malzemelerle losyonlar arayın. Cildiniz için mükemmel bir karışım oluşturmak için kendi losyonunuzu yapabilirsiniz.

kuru ellere bakmak

Yumuşak, Nemli Eller İçin Yatağa Eldiven Giyin

Elleriniz yoğun bir terapiye ihtiyaç duyuyorsa, en sevdiğiniz yağ veya krem ile kaplayın ve bir çift pamuklu eldiven giyin. Yatmadan önce bunu yapın, bu nedenle malzemelerin gece boyunca elinizin altında kalması için zamanları olması gerekir. Sabah, eldivenleri çıkardığınızda, elleriniz yumuşak ve nemli olacaktır. Bunu haftanın bir günü yapmak ellerinizi iyi duruma getirir. Sert kuruyan eller için, her gece yapabilirsin. Gün boyunca eldiven giymeyi tercih edebilirsiniz. Kış aylarında, kısa bir süre dışarıya çıkacak olursanız, kış eldiveninizi takmadan önce krema koymayı deneyin. Sadece onları sık sık yıkadığınızdan emin olun, çünkü içinde yağ bulunan kalıntıya sahip olacaklardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.