www.vipbakim.com

Oje Kurutma Yöntemleri

Oje Kurutma Yöntemleri

Oje sürdükten sonra oldukça zor kuruyan bir ürün olmak da olur en küçük şeyde çok çabuk bir şekilde bulabilmektedir. Bundan dolayı günümüzde Ojenin çabuk kuruması için oje kurutma yöntemleri ortaya çıkmıştır.

Bu yöntemlerden en çok uygulanan fön makinesi ile oje kurutma işlemidir. Buna göre fön makinesi ile bu makineyi oje denize tutarak hızlı bir şekilde kurumasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanında oje soğuk su yöntemi ile de oldukça çok kurutulmalıdır. Yani ojeyi sürdükten sonra yaklaşık olarak 1 ya da 2 dakika sonra içi buzlu bir kaba elinizi sokmanın ve bir iki dakika bunu bekletmeniz ojenizin korunmasına neden olacaktır. Diğer bir yöntem ise oje kurutmak için kullanılmakta olan pratik bir çözüm olarak karşımıza çıkar. Oje kurutucu spreyler genelde kozmetik ürün satan her yerde karşımıza çıkmaktadır.

Diğer bir yöntem ise oje sürerken ince bir kat olarak sürmek olacaktır. İnce kat ojeler daha çabuk bir şekilde kurulmakta olup sizlere daha çabuk şekilde bu dertten kurtaracaktır. Bunların dışında oje kurutucu ojeler bulunmaktadır. Bu ojeleri, ojenin son katında kullandığınızda ojeleriniz hızlı bir şekilde kuruyor ve kalıcı bir halini alıyor. Oje kurutucu makineleri da günümüzde satışları başlamış ürünler arasında yer almaktadır. Sizde bu oje kurutucu makinaları satın alarak çok kolay bir şekilde oje kurutma sağlayabilir ve dağılma bozulma gibi durumlardan pratik bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Oje Sürmenin Püf Noktaları

Oje sürmeden önce mutlaka tırnaklarınız temiz olmalıdır bunun yanında ojeyi kullanacaksanız mutlaka şeffaf cila sürmelisiniz bu oje renginizin daha kalıcı ve canlı olmasını sağlayacaktır bunun yanında oje sürdükten sonra parlatıcı oje ile ojelerini sabit bir hale getirebilirsiniz. Ojenizi kullanırken mutlaka dikkatli olun. Bunun yanında son zamanlarda oldukça popüler hale gelen şekilli ojelerde oldukça göz kamaştırmakta olup herkes tarafından tercih edilmektedir. Pek çok ojenin kullanıldığı bu modellerde sizde kurutma konusuna önem vermelisiniz. Günümüzde pek çok oje kurutma yolu bulunmakta bunları uygularken parmaklarınıza ve tırnaklarınıza zarar vermemeye oldukça dikkat ediniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.