www.vipbakim.com

Oje Öncesi Tırnak Bakımı

Oje Öncesi Tırnak Bakımı

Yapmanız gereken şey tırnaklarınızı iyice temizlemek olacaktır. Bu sayede daha ayrıntılı bir bakım yapmış olacaksınız. Daha sonrasında ise ellerinizi iyice nemlendirin. Bu arada koyu renk ojeler ellerinizde ki kusurları çok daha fazla göze batıracaktır. Koyu renkler yerine, açık renkli ojeleri tercih edebilirsiniz.

-Oje sonrası her ne kadar keyifli olsa bile; aslında en zahmetli kısımlardan birisi ojeyi sürmek ve daha sonrasında da kurumasını beklemektedir. Çabuk kuruması için tek kat sürmeniz yeterli olacaktır. Bir diğer yöntem ise ellerinizi 30 saniye soğuk su da bekletmek olacaktır.

Sürekli oje değiştirmek epeyce işkenceli bir durumdur. Özellikle de her gün farklı oje sürmek, en sıkıntılı eylemlerden birisidir. Ama bir baktığını zaman tüm tırnaklarınız düzgün, tek birinde sorun var ve evde aseton yok. Bunun için tek bir kat oje sürün ve ardından pamuk ile silin. Ojenin çıktığını göreceksiniz.

Belki oje sürmeyi sevmiyor olabilirsiniz ama yine de tırnaklarınızın o kadar bakımlı gözükmesini istersiniz. O halde doğru törpüleme sayesinde bu sonuca kavuşabilirsiniz. Tırnaklarınızın daha parlak ve daha sağlıklı gözükmesini sağlayabilirsiniz.

-Oje öncesinde bakım, sadece tırnak bakımı değil, el bakımı açısından da oldukça önemlidir. Ojenin bu bağlamda kaliteli olması en önemli hususlardan birisidir.

Hafta bir kez tırnak bakımı yaparak, hem ellerinizin hem de tırnaklarınızın daha güzel gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Tırnak Bakım Maskesi

Tırnaklarınız, oje sürüldükçe güçsüzleşir ve kırılmaya başlar. Hint yağı ile tırnak bakımı sayesinde bu durumun önüne geçebileceksiniz.

  • 1 çay kaşığı hint yağı
  • 2 çay kaşığı sofra tuzu
  • 1 çay kaşığı buğday tohumu yağı

Bu malzemeleri karıştırarak tırnaklarınızı uygulayabilirsiniz. 10 dakika kadar bekledikten sonra, ellerinizi yıkayabilirsiniz. Zaman geçtikçe daha da güçlendiğini ve kırılmaların olmadığını göreceksiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.