Makyaj Sırları

Parizyen Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?

Genellikle doğallıktan yana olan kadınların tercih ettiği makyaj türlerinde yerini almaktadır. Doğal görüntü isteyen kendini olduğu gibi göstermek isteyenlerin tercihidir.

Parizyen Makyaj Nedir?

Genellikle doğallıktan yana olan Parizyen kadınların minimalist bir makyaj anlayışı bulunmaktadır. Yüzlerini kat kat kapatan fondötenleri genel olarak tercih etmezler. Bunun yerine kusursuz bir cilde sahip olmaya çalışırlar. Sürekli yüz bakımlarını yaparak yüzlerindeki lekeleri en aza indirmeye çalışırlar. Yoğun lekelere sahip değillerse de yüzlerindeki lekeleriyle beraber doğallığı yakalarlar. Fondöten yerine renkli nemlendiricilerden destek alırlar. Ve bununla ciltlerinin nefes almasına yardımcı olurlar. Gözeneklerinin kapanmaması için çaba sarf ederler. Canlı ve ışıltılı bir cilt görünümü elde etmek parizyen makyajın en önemli ve aslında tek sırrı olabilmektedir.

Parizyen Makyaj Nasıl Yapılır?

Parizyen makyajda her şey olabildiğince doğal olmalıdır. Doğal bir görünümün sırrı doğal yollarla makyaj yapmaktan geçmektedir. Doğal kaşlar ise bu makyaj akımının en önde gelen kuralı olmaktadır. Kaşların yoğun doldurulması ve yeniden şekillendirilmesi parizyen makyajda görülen bir şey değildir. Genellikle doğal görüntüsünü bozmadan sadece hafif bir dokunuş ile hareketlendirilmesi gerekmektedir. Sadece sabitleyiciler kullanılarak oldukça doğal yerinden hareket etmeyen kaşlar elde edebilirsiniz.

Kaş şeklinizi olduğu gibi bırakmanızda büyük yarar vardır. Bütün çizgileri aynı şekilde takip ederseniz doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz. Nude gözler de parizyen makyajda olması gerekenler arasında yer almaktadır. Parizyen kadınların yüzlerindeki her şeyi doğal olarak kabul etmesinden kaynaklanmaktadır. Nude gözler de bunların tamamlayıcısı olmaktadır. Göz makyajı yaparken de göz renklerini değiştirmemeye özellikle dikkat etmektedirler.

Örneğin gözaltı morluklarına, gözaltı halkalarına sahip değillerse kesinlikle gözaltı kapatıcısı kullanmaktan özellikle kaçınmaları gerekmektedir. Hafif ve ince bir eyeliner ve maskara kullanarak göz makyajlarını tamamlamış olmaktadırlar. Bu görünümü tamamlamanız için son yapmanız gereken şey nude rujlar dışında koyu olan herhangi bir ruj kullanmanız yeterli olacaktır. Dudaklarına yeniden şekil vermeden yapılması gerekmektedir. Şekil verildiği takdirde doğal görünümünüz kaybolacaktır. Aslında makyajın tek sırrı doğal olmaktan geçmektedir. Onun dışında ekstra bir şey yapmanıza gerek kalmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.