www.vipbakim.com

Boyun Kırışıklıkları için Maske

Boyun Kırışıklıkları için Maske

Boyun Kırışıklıkları için Maske: Yaşlanmanın etkisi ile cilt hücreleri zamanla kendini yenileyemez ve diğer bölgelerdeki gibi boyunda da kırışıklıklar oluşmaya başlar. Boynumuz sürekli hareket eder ve belli bir zaman sonra kıvrım olan bölgeler kalıcı çizgilere dönüşür.

Boyun bölgesinde oluşan kırışıklıkların tamamı ile geçmesi ancak estetik yöntemi ile gerçekleşir fakat alınan önlemler ve yapılan bakımlar sayesinde kırışıklıklar azaltılabilir veya daha geç oluşması sağlanabilir. Amaç cildin esnekliğini korumaktır.

Boyun Kırışıklıkları İçin Bitkisel Maskeler

Boyun kırışıklarını gidermek için aşağıda yer alan doğal maske tariflerini haftada 1 düzenli olarak uygulayın.

Boyun Kırışıklıklarına Muz Maskesi

  • Muz ( 1 tane )
  • Gül suyu ( 2 çay kaşığı )

Hazırlanışı: Muzu çatalla güzelce ezin ve gül suyunu içine ekleyerek karıştırın. Karışımı masajla boyun bölgenize sürün ve yarım saat bekletin. Ardından nemli bezle silip ılık su ile yıkayın ve nemlendirici sürmeyi unutmayın.

Boyun Kırışıklıklarına Gliserin Maskesi

  • Bal ( 1 yemek kaşığı )
  • Gliserin ( 1 yemek kaşığı )

Hazırlanışı: Gliserin ve balı kasede karıştırın ve gece yatmadan boyun bölgenize masaj yaparak yedirin. Sabaha kadar bekleyen bakım maskesini sabah kalktığınızda soğuk su ile yıkayıp krem sürün.

Boyun Kırışıkları İçin Öneriler

  1. Yastık boyun kırışmasında önemli bir etkiye sahiptir. Alacağınız yastığın çok yüksek olmamasına ve kafa yapınızın şekline almasına dikkat edin.
  2. Beslenme kırışıklıklar üzerinde oldukça etkilidir. Antioksidan, vitamin ve mineral yönünden zengin gıdalar yemeye çalışın.
  3. Krem sürmeyi gece yatarken alışkanlık haline getirin. Esnek bir cilt daha geç kırışacaktır. Aynı zamanda yüz ve elinize koruyucu kullanırken boyun bölgenizi ihmal etmeyin. Güneşte kırışmanın en büyük sebeplerinden biridir.
  4. Su cildin elastikiyetini arttırır. Vücudun kuruması demek cildin ve cilt hücrelerinin yavaşlaması demektir. Yeni hücrelerin oluşması için günde  bardak su mutlaka içilmelidir.
Bu makaleyi yararlı buldunuz mu?
Evet0
Hayır0
Powered by Helpful

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular