www.vipbakim.com

Karma Cilt Maskeleri

Karma Cilt Maskeleri

Karma cilde sahip bayanlar; bakım yaparken oldukça çok zaman harcarlar. T bölgeleri yağlı yanak bölgeleri kurudur. Bu denli değişik cilt farklılıklarını bünyesinde toplayan bir cildin, bakımı da oldukça zordur. Karma cilt için uygulanabilecek bakım maskeleri cildin nem dengesini kurutmadan ve cildi yağlandırmadan dengeleyici olmalı. Doğal yöntemlerle karma cilt için uygulayabileceğiniz maskeler ;

Karma Cilt Maskeleri

– Yoğurt, mısır unu ve baldan oluşturulan karışım karma ciltlere iyi gelecek bir maskedir. Bir tatlı kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı mısır unu, bir çay kaşığı bal karıştırılır. Cilde sürülür. 20 dakika bekletilip yıkanır. Bu maskede bulunan mısır unu dengeleyicidir. Kuru ve yağlı bölgelerin eşitlenmesini sağlar.

 Karma cilde elmada faydalıdır. Elmayı rendeleyip  suyunu cildinize sürebilirsiniz.

– Bir tatlı kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı gül suyunu cildinize sürüp 15 dakika bekleyin. Bal ve gül suyu karma ciltlere güzel bir bakım maskesi oluşturur.

– Üzüm tanelerini ezerek çıkan suyundan da bir cilt maskesi elde edebilirsiniz. 2 tatlı kaşığı kremin içine 2 çay kaşığı üzüm suyu ekleyebilirsiniz. Karışımı cildinize sürüp 20 dakika sonra temizlerseniz, çok faydasını görürsünüz.

– Kil ve zeytinyağı ile yapacağınız bakım maskesi; karma cildinizi dengeleyecektir. Kilin içine katılan zeytinyağı kuru yerleri onarırken; kilde yağlı bölgelerin düzene girmesini sağlar. Kil yüzünüzde kuruduktan sonra hemen yıkamalısınız.

– Karma cilt maskesi için Bir yumurta sarısını bir krem ile karıştırarak cildinize sürün. Cildinizdeki karışım 20 dakika kadar bekletilmelidir. Daha sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Nemlendirme özelliği yüksek krem kuru bölgeleri tamir ederken; yumurta sarısı da, yağlı bölgelere iyi gelir.

– Karma cilt için Yaş maya ve süt karıştırılır. Yaş mayayı 2 çay kaşığı kullanabilirsiniz. Onu kıvama getirecek kadar süt ilave etmelisiniz. Bu karışımı bir süre beklettikten sonra, cildinize uygulayabilirsiniz. Maya ve süt bütün cilt tiplerine de uygulanabilecek bir maskedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.