www.vipbakim.com

Portakal Peelingi

Portakal Peelingi

Portakalla hazırlayabileceğiniz peeling tarifi ile cildiniz yenilenip canlanacaktır. Ciltteki soyma işlemini yapan peeling tarifi birde vitamin destekli olduğunda cilde kusursuz bir bakım sağlıyor. Taze bir cilt için hazırlayacağınız portakal peelingi Yüksek C vitamini içeriği ile Cildinize enerji verecek.

Portakal Peelingi Nasıl Yapılır

  • Portakal kabuğu ( 2 yemek kaşığı )
  • Su ( 1 yemek kaşığı )
  • Bal ( 1 tatlı kaşığı )
  • Yulaf ezmesi ( 2 yemek kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Öncelikle peelingi yapmadan 1 hafta önce portakal kabuklarını rendeleyip kurutmaya bırakın ve 1 hafta sonra kurutmaya bıraktınız rendelenmiş portakal kabuklarına diğer malzemeleri de ekleyip tahta kaşık ile karıştırın. Katı karışım haline gelen peelingi cildinize uygulayın ve 5 ile 15 dakika arası ciltte bekletin. Haftada 1 uygulayabileceğiniz portakal peelingi tüm vücuda kullanabilirsiniz.

Etkileri

  • Cildinizin üst tabakası yenilenirken yoğun bir C vitamini sağlanacaktır. Hem beslenecek hem de temiz bir cilde sahip olacaksınız.
  • Kolay tarif ile hazırlayacağınız portakal peelingi cildinizdeki lekelerin ve oluşmuş deri tabakasının kolaylıkla atılmasını sağlayacaktır.

Uyarılar

Hassas bir cilt yapısına sahipseniz mümkün olduğunda az peeling uygulaması yapın. Portakal peelingini yapmak isterseniz en erken 2 haftada 1 defa ve en fazla 5 dakika cildinizde kalacak şekilde yapın.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.