www.vipbakim.com

Yüzdeki Gözenekleri Kapatmak için Ne Yapmalı?

Yüzdeki Gözenekleri Kapatmak için Ne Yapmalı?

 Cilt Gözenekleri için Maske uygulayarak geniş ve açık gözenek probleminden kurtulmak mümkün. Yüzdeki gözenekler genişlediği zaman sadece görüntüyü bozmaz, diğer yandan mikropların kolayca yerleşmesi için zemin oluşturur. Açık gözeneklere dolan kir ve yağ sonucunda ciltte siyah noktalar ve akneler de çoğalır.

Gözenekleriniz Tıkanmasın

Ciltteki gözenekleri kapatmak sadece ve sadece temizlemeden geçer. Evde veya dışarıdan alacağınız bakım ürünleri ile günlük cilt temizliğini yapmalı bunu düzenli hale getirmelisiniz. Ciltte oluşan kiri ve yağı temizlemek için zeytinyağı kullanarak cilt temizlenir ve C vitamini alınarak hücreler yenilenebilir.

Gözenekleri Temizlemek İçin Zeytinyağı Kullanımı

  1. Zeytin yağının en basit kullanımı: Bir pamuğa dökülen zeytin yağı yüze sürülür bu sayede gözeneklerin içerisinde birikmiş olan kir ve yağ tabakası temizlenir. Bu işlemden sonra cildinizi ılık su ile durulayabilirsiniz.
  2. Zeytinyağını cildinize masaj yaparak yedirin ve ocakta suyu kaynatarak buharını 20 santim mesafeden yüzünüze tutun. 4 – 5 dakika buhar banyosu için yeterlidir. Buhar banyosundan sonra cildinizi nemli temiz bir bezle silerek temizleyin. Sabah ve akşam 2 kez cildinize zeytinyağını uygulayın.

Cilt Gözenekleri için Maske

Ölü cilt hücrelerinin temizlenmemesi zamanla gözeneklerin tıkanmasına neden olur ve cilt kirlerle dolarak her türlü sorun baş gösterir. Karbonat ölü hücreleri temizlemede etkili bir yöntemdir.

  • Karbonat ( 1 yemek kaşığı )
  • Su ( 1,5 yemek kaşığı )

Hazırlanışı: Suda karbonatı karıştırıp çok bastırmadan cildinizi ovalayarak sürün 3 dakika sonra cildinizi ılık su ile temizleyin. Haftada 1 uygulayacağınız bu yöntemler ölü hücrelerden tamamen kurtulur ve gözeneklerinizin kapanmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu yöntem işe yaramazsa Gözenek sıkılaştırıcı maske tariflerini denemenizi tavsiye ederiz.

Hücrelerinizi Yenileyin

C vitaminini cildinize uygulayarak da direk tüketerek de hücreleri yenileyebilirsiniz. C vitamini tüketilmesi hücrelerin çok daha çabuk yenilenmesini sağlar. Limon suyunu direk pamuk yardımcı ile cildinize sürebilir 2 – 3 dakika bekletip yıkayabilirsiniz.

Bu makaleyi yararlı buldunuz mu?
Evet1
Hayır0
Powered by Helpful

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular