www.vipbakim.com

Duşa Kabin Temizliği İçin Püf Noktalar

Duşa Kabin Temizliği İçin Püf Noktalar

Duşa kabin temizliği kadınlar için son derece önemlidir. Duşa kabinler uzun süre kullanıldığında camı, içi ve özellikle kenar taraflarında tortular ve lekeler oluşur. Bununla birlikte de küflenmeler gözlemlenir. İşte duşa kabin temizliği için püf noktalar!

Doğru Ürünü Seçin

Dezenfektanla duşa kabin temizliği önemlidir. Duşa kabini etkili bir şekilde temizlemek istiyorsanız, ilk olarak kireç çözücüleri denemeniz gerekmektedir. Bununla birlikte bu alanlar için özel olarak üretilen sıvıları ve kremleri de kullanabilirsiniz. Dezenfekte edici bir maddeyi, sünger ya da fırça yardımıyla köşelere uygulayın. Bunun sebebi, küflenmelerin ya da tortu birikintilerinin genellikle buralarda oluşmasından kaynaklanmaktadır. Ulaşılması zor olabilen bölgeler için de diş fırçası kullanabilirsiniz.

Doğal malzemelerle duşa kabin temizliği yapımı: Bu konuda en çok tercih edilen ürünlerin başında sirke gelmektedir. Sirke ile duşa kabin temizliği yapmak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey sirkeyi problemli bölgeye uygulamak olacaktır. Bunun dışında karbonat ve beyaz sirke karışımı da kullanabilirsiniz.

Duşa Kabin Camı Temizliği

Duşa kabin cam temizliği için, mutlaka saf sirke karbonat kullanmalısınız. Macun kıvamına getirdiğiniz bu karışım, duşa kabin camlarını tertemiz yapacaktır. Ancak burada dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta bulunuyor. O da bu karşımı uyguladıktan sonra en az 20 dakika beklemeniz gerektiğidir. Daha sonra bol su ile düzgünce karışımı camlardan arındırın.

Tercih edebileceğiniz diğer yöntemlerden bir tanesi de yağmur kaydıran spreyler kullanmaktadır. Bu spreyler sadece dış camlar için değil, aynı zamanda duşa kabinler için de kullanılmaktadır. Bu ürünleri büyük mağazalarda kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu spreyi uygularken camın kuru olması özen göstermelisiniz. İlk olarak uyguladığınız yöntem bittikten sonra camı iyice kurulayın. Daha sonra bu spreyi kullanabilirsiniz. Peçete yardımıyla spreyi cama iyice yedirmeniz gerekmektedir. Haftada bir kere duşa kabin temizliği yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.