www.vipbakim.com

Bacak İnceltme İçin Yapılması Gerekenler

Bacak İnceltme İçin Yapılması Gerekenler

Zayıflamak için sadece beslenmeye yüklenmek yapılan yanlış hareketlerden biridir. Egzersiz ve zayıflama hareketleri yapmak da zayıflamada oldukça etkilidir. İnce bacaklara sahip olmak ve daha fit bir vücut için bölgesel zayıflama hareketlerini deneyebilirsiniz.

Evde yarım saatinizi ayırarak uygulayabileceğiniz bu hareketler sayesinde bölgesel zayıflama sağlayabilirsiniz. Günlük olarak hareketleri tekrarlayın ve zayıflayın. Hareketlere ilk başladığınızda kaslarınızda ağrılar oluşabilir. Vücudunuz tempoya alıştıktan sonra ağrılarınız azalacaktır. İdeal kilonuza ulaştıktan sonra da egzersizleri yapmaya devam edin ve formda kalın.

Mekik: Oldukça basit bir hareket olan mekik, yere sırt üstü uzanıp öne doğru eğilerek yapılır. Hareketi gerçekleştirirken elleriniz başınızın arkasında olmalıdır ve kafanızı dizlerinize kadar götürme zorunluluğunuz yoktur.

Çömelme: Ayaklarınızı omuz hizasında açın ve ağırlığınızı iki ayağınıza da eşit şekilde dağıtarak dizlerinizi kırarak çömelin ve bu hareketi yavaşça birkaç kere tekrarlayın.

Merdiven Çıkma: Step tahtası üzerinde yapılan bu hareketi 30 cm yüksekliğe sahip herhangi bir yerde de yapabilirsiniz. Basen bölgesindeki yağları eriten ve kalçanın sıkılaşmasını sağlayan bu hareketi tahtanın yüksekliğini ayarlayarak uygulayabilirsiniz.

Bisiklet Sürme: Karın ve basen için etkili sonuçlar ortaya koyan bisiklet sürme egzersizi, en hızlı yağ yakma egzersizlerinden biridir.

Yürüyüş: Her gün 1 saat tempolu yürüyüş yapmak sağlığınız için çok faydalıdır. Yürüyüş yapmak için en uygun saat, sabah erken saatlerdir.

Bacak Çekme: Bacak çekme hareketi sayesinde göbek bölgesindeki yağları eritebilirsiniz. Sırt üstü uzanın ve bacaklarınızı geri doğru çekip tekrar uzatın. Elinizden geldiği kadar tekrarlayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.