www.vipbakim.com

Esmer Gelin Makyajı

Esmer Gelin Makyajı

Esmer gelinlerde makyaj genellikle açık tonlarda yapılır. Tenleri koyu renkte olduğu için aydınlatıcı ürünlerden faydalanılır. Esmer gelin makyajı yaparken uygulamanın sırası ve makyaj sonrası çok önemlidir. Aşağıdaki sıralamaya ve renklere göre gelin makyajını yaparsanız daha iyi bir görüntüye kavuşursunuz.

 

Esmer Gelin Makyajı Nasıl Yapılır

  1. Esmer Gelin Makyajı İçin Fondöten ;Esmer bayanların tenleri koyu olduğu için tenlerinin iki ton açığı ya da bir buçuk ton açığı fondöten sürülür. Fondöteni fırça yardımı ile sürdükten sonra toz pudra yardımı ile fondöten sabitlenir. Pudra uygulamasından sonra göz makyajına geçilebilir.
  2. Göze Kullanılacak renkler ; Esmer gelinlerde göz için pembe, gri, mürdüm tonları tercih edilir. Tenin rengini kamufle etmek amacı ile gözlerde kullanılacak renkler canlı olmalıdır. Far uygulamasını gölgeli şekilde yapılmalıdır. Öncelikle far skalasından en açık renk seçilerek bütün göz kapağına sürülür. Diğer renklerle birlikte gölgelendirme işlemine geçilir. Esmer bayanlar genelde siyah gözlü oldukları için yapılan gölgeli makyaj buğulu göz makyajına örnek gösterilebilir. Siyah göze yapılan gölgeli makyaj uygulamaları far fırçası ile dağıtıldığında gözlerde mükemmel bir görüntü oluşur. Rimel uygulamasında kirpikler koyu olduğu için rimelin abartılarak sürülmesine gerek yoktur ve seçilen renk siyah olmalıdır.
  3. Allık rengi olarak şeftali ve pembe tonları esmer bayanlar için uygundur. Şeftali rengi allık elmacık kemiklerinin yapısına uygun bir şekilde sürülür ve yanakta son rötuş yapılmış olur.
  4. Dudakları boyama işlemine geçmeden önce kullanılacak renk belirlenir. Esmer Gelin makyajında Uçuk renklerde ruj kullanımına dikkat edilir. Pembe renk ruj ve tonları son derece uygundur. Dudak çerçevesini krem rengi bir kalemle çerçeveledikten sonra üzerine pembe ruj uygulaması yapılır. Sürülen kalem ile dudaklar daha dolgun gözükür.
  5. Son olarak gelin makyajı olduğu için makyaja uygun tasarlanan sabitleyici sprey sıkılarak esmer gelin makyajı tamamlanır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.