www.vipbakim.com

Her Kadının Bilmesi Gereken Makyaj Hileleri

Her Kadının Bilmesi Gereken Makyaj Hileleri
 1. Göz kaleminin ucunu çakmak veya kibritle ısıtarak jel hâline getirebilirsiniz. Dilediğiniz renkteki göz kalemini alın, ucunu iyice acın, ardından kibritle ucunu ısıtın. 15 saniye kadar soğumaya bıraktıktan sonra kıvamını anlamak için elinizde deneyin. Yeterince yumuşak hâle geldiyse gözlerinize eyeliner şeklinde sürebilirsiniz.

 2. Göz kapaklarınızda gölgeli makyaj yapacaksanız göz kapağınıza beyaz baz sürün. Böylece diğer renkler kendini daha canlı bir şekilde gösterecektir.

 3. Eyeliner sürecekseniz ilk olarak çerçeveyi ince şekilde çizin, ardından çerçevenin içini eyeliner ile doldurun. Özellikle eyeliner sürme konusunda kendinize güvenmiyorsanız bu yöntem işinize yarayacaktır. Öncesinde birkaç kez deneme yapmanızı öneririz.

 4. Eyeliner kuyruğunu hafif yukarı doğru sürecekseniz sıradan bir mutfak kaşığından faydalanabilirsiniz. Kaşığın sap kısmını hafif yukarı olacak şekilde tutun ve eyeliner kuyruğunu kaşığın sapına dayalı olacak şekilde çekin. Ardından kaşığın iç ve kavisli kısmını kullanarak kuyruğun üst kısmını çekin. Ardından kuyruğun içini doldurun. Bu kadar basit!

 5. Gölgeli göz makyajı yapacaksanız göz kapağınızın dış kısmına kullanacağınız farın rengindeki göz kaleminden iki üç çizik (veya hashtag şeklinde çizik) atın. Ardından farınızı kullanın. Böylece o kısım daha koyu renkte, dolayısıyla daha gölgeli duracaktır.

 6. Kirpiklerinize rimel sürerken bir kaşıktan faydalanabilirsiniz. Böylece rimel göz kapağınıza veya gözaltlarınıza bulaşmaz.

 7. Özellikle kurumaya başlayan rimelinizin içine birkaç damla Hint yağı damlatabilirsiniz. Böylece hem rimeliniz daha akışkan hâle gelecek, hem de kirpikleriniz beslenmiş olacak.

 8. Kirpik şekillendiricisinden daha etkili sonuç almak için şekillendiriciye kurutma makinesi tutun. Böylece kirpikleriniz daha kıvrık olmakla birlikte bu etkiyi uzun süre tutacaktır.

 9. Rimeli ikinci kat sürmeden önce kirpiklerinize bir miktar şeffaf veya bebek pudrası sürün. Ardından rimeli ikinci kez sürün. Pudranın tutucu özelliği sayesinde rimeliniz daha dayanıklı olacaktır.

 10. Takma kirpik kullanıyorsanız yapıştırıcıyı kirpiklere saç telinin ucuyla yedirebilirsiniz.

 11. Daha kalıcı bir ruj için ruju sürdükten sonra dudaklarınızın üzerine ince bir peçete parçası koyun, peçete üzerinden dudaklarınıza şeffaf pudra sürün, ardından ruju bir kat daha sürün.

 12. Pudra şeklindeki göz farını bir kaşığın içine dökün. Ardından bir miktar şeffaf merhem sıkın. Her ikisini fırça yardımıyla kaşığın içinde karıştırın. Pratik bir şekilde jel far elde etmiş olacaksınız.

 13. Ruj sürmeden önce üst dudağınızdaki kavis kısma rujla X şekli çizin, ardından rujunuzu sürün. Böylece dudaklarınız daha şekilli görünecektir.

 14. Gözaltı şişlikleri ve halkaları için kapatıcı uyguluyorsanız, kapatıcıyı ters üçgen şeklinde sürerek cildinizde yedirin.

 15. Yanınızda makyaj temizleyicisi yoksa zeytinyağı veya vazelin ile gecenin sonunda makyajınızı temizleyebilirsiniz.

 16. Kirpiklerinizin uzamasını istiyorsanız gece yatmadan önce kirpiklerinize vazelin sürün.

 17. Daha iri görünen gözler için rimelinizi burun hizasına doğru sürün.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.