www.vipbakim.com

Kızarmadan Bronzlaşmak İçin Ne Yapılmalı?

Kızarmadan Bronzlaşmak İçin Ne Yapılmalı?

Bronzlaşmak dozunda ve korumalı olarak yapıldığında kişinin teninin daha parlak ve koyu olmasına neden olur. Aslında cildin yaşlanmasına ve yıpranmasına neden olan güneş, bronzlaşmak isteyenler için çok da dost değildir. Bronzluk elde etmek için koru tenli olanlar avantajlıyken açık tenlilerde kızarma görülebilir. Peki kızarmadan bronzlaşmak için ne yapılmalı? Aslında yanıt son derece basit. Yüksek koruyucu içeren güneş sütleri ve spreyler sürülerek kızarmadan rengin koyulaşması mümkün olabilir.

 SPF Yüksek Olan Ürünler Kullanın

SPF 30 ve 50 içeren güneş kremleri tercih ederek tüm vücudunuzu güneşe karşı koruyucu bir kalkan altına alabilirsiniz. Açık tenliler ve hassas cilde sahip olan kişiler için güneş gerçek anlamda yakıcı olabilir. Kızarıklıklar su toplanmasına neden olurken cilt ciddi bir yanık tehlikesiyle karşılaşır. Bu durum güneş lekeleri ve kanserlere neden olabilir. Bu yüzden güneşe çıkmadan en az 15 dakika önce güneş koruyucunun sürülmüş olması ve her iki saatte bir tekrarlanması gerekir.

Gezintilerde de Korunun

Sadece plajda değil rutin günlük gezinilerde de güneş koruyucu ürün kulanmanız gerekir. Ellerde görülen kahverengi lekelerinin nedeni güneş koruyucu tedbirlerin alınmamasıdır. Zamanla ve yaşlandıkça belirginleşen bu durumun önüne geçmenin en iyi yolu her zaman güneş koruyucunuzu kullanarak günlük hayatınızda bir alışkanlık haline getirmenizdir.

Çocukları da Koruyun

Çocularınızı da günlük gezintiler ve güneşlenme konusunda güneş koruyucularla koruyarak kızarmalarını önleyebilirsiniz. Yüz ve boyun bölgesi, kollar ve bacaklar açıkta kalıyorsa tüm genele sürülmesi gereken bu ürünler çoğu insanı terlettiği için es geçilmektedir. Güneşin yararları kadar zararlarının da olduğu bilinerek hareket edilmesi son derece önemlidir. Yazın kızarmadan bronzlaşmak isteyenlerin tek çaresi 12-16 saatleri arasında güneşe çıkmamak, diğer saatlerde de güneş koruyucu sürerek güneşlenmektir.

 Buğday Tenliler de Dikkat Etmeli

 Buğday ve açık buğday tenliler de beyaz tenliler gibi güneşlenme konusunda dikkat etmesi gereken kişilerdir. Herkesin yüksek koruyucu içeren güneş ürünleri kullanması ve cildin sağlığını korumak için küçük yaşlardan itibaren bilinçlenmesi önemlidir. Beyaz tenliler bilhassa güneşin zararlı olduğu saatlerde dışarı çıkmaktan ve güneşlenmekten kaçınmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.