www.vipbakim.com

Gözaltı Torbalarına Çözüm

Gözaltı Torbalarına Çözüm

Gözaltı torbaları hem makyajla hem de makyajsızken kötü gözükür. Anlık makyaj girişimleriyle kapatılamadığı için; uzun süreli çözümlere ihtiyaç vardır. Sizler için önereceğimiz doğal bakımlarla; gözaltı torbalarınızı hayatınızdan çıkarabilirsiniz.

Göz Altı Torbalarına Doğal Çözüm Yolları

– Göz altı torbalarına çözüm olarak ; -2 adet çileği; ince dilimler halinde kesin. Kestiğiniz çilek dilimlerini gözaltına yapıştırın. Her iki gözde uyguladığınız çilek kürü ile; göz altlarındaki torbalanmalar en aza indirgenecektir. 10 dakika bu şekilde kaldıktan sonra yıkayabilirsiniz.

– Göz Altı torbalarına Çözüm ; – 1 adet poşet çay, 1 çay kaşığı zeytinyağı Poşet çayı demledikten sonra  buzdolabına koyun. 1 çay kaşığı zeytinyağının gözaltı torbalarına sürün. Üzerine buzlukta beklettiğiniz; çay poşetlerini yapıştırın. 2 adet olacak şekilde soğuttuğunuz poşet çaylar; gözlerinizde 10 dakika kalabilir. Göz altlarının serinlediğini ve göz altı torbalarının azaldığını göreceksiniz.

– Göz Altı torbaları için ; – Kahve telvesi ile yaptığınız gözaltı kompresi  gözlerinizin altındaki torbaların önüne geçer. Göz altların da meydana gelen torbalanmalara karşı kahve telvesi çok etkilidir. 20 dakika beklettikten sonra; yıkayabilirsiniz. Yıkadıktan sonra nemlendirici bir krem ile masaj yapmalısınız.

– Göz altı torbalarına bakım ; – 1 adet orta boyadaki patatesi çiğ bir şekilde rendeleyin. Rendelediğiniz patatesleri göz altlarına yapıştırın. 20 dakika sırt üstü uzanın. Göz altındaki torbaların kaybolması için, haftada 1 kere uygulamanız gereken doğal bir çözüm yoludur.

–  Göz altı torbalarına karşı en iyi gelen çözüm yollarından biri de  salatalık dır.  Salataları kalın dilimler halinde keserek; gözlerinize yapıştırabilirsiniz. Salata soğuk olursa; gözlerinizdeki torbalanmalar daha hızlı inecektir.

Göz altı torbaları için Doğal çözümlerin yanı sıra; geçici olarak uygulanabilen soğuk kaşık yöntemi de bulunmaktadır. Makyaj yapmadan önce; yemek kaşığının bombeli yani arka kısmını göz altında gezdirebilirsiniz. Kaşığın biraz soğuk olması gereklidir. Böylelikle anlık olarak torbalarınızı hafifletmiş olacaksınız.

Bu makaleyi yararlı buldunuz mu?
Evet1
Hayır0
Powered by Helpful

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular