www.vipbakim.com

Yüz kontürü nasıl yapılır?

Yüz kontürü nasıl yapılır?

Makyaj yapmak gerçekten de oldukça önemli bir sanattır. Başarısız uygulamalar nedeniyle makyaj hataları yapılması kişinin tam olarak yüz ifadesinin  yansıtılmamasına neden olur. Kişi olduğundan daha şişman ya da kemikli gösteren bu hatalar yüzün şeklini bozuk gösterebilir. Bu durumda yüz kontürü nasıl yapılır sorusuna cevap aramak gerekir.

Yüz kontürü, yüzün şekline göre değişir. Kişi çok yuvarlak olan kısımları sertleştirebilir, sert olan kısımları ise yumuşatabilir. Bu şekilde yüz şeklinin orantılı ve dengeli görünmesi söz konusu olabilir. Yüz kontürünün şekillenmesinin büyük önem taşıdığı makyaj uygulamasında, koyu ve açık renk fondöten kullanılarak yüzün hatlarındaki dengenin oluşması söz konusu olabilir.

Bu çizgilerin oluşmasında öncelikle sert olan kısımların yumuşatılması, yumuşak olan kısımların ise belirgin hale gelir.

Kontür Neden Önemli?

Yüzün ideal olan şekli ovale ulaşması için makyajda kontür uygulaması önemli ve gereklidir. Kare yuvarlak ya da köşeli yüzler, makyajın şekillenmesi için kontüre ihtiyaç duyar. Bu durumun kontrol edilmesi için doğru bir şekillendirme söz konusu olmaktadır.

Sertleştirmek için koyu gölgeler, yumuşatmak için de açık renkler tercih edilmelidir. Bu şekilde cildin iyi bir biçimde makyaja hazırlanması mümkün olur.

 

Kapatıcı ve Gölgelendiricilerin Seçimi

Kapatıcı ve gölgelendiricilerin seçilmesi cilt bakımında son derece önemlidir. Doğru malzemelerin seçilmesiyle cildin en iyi görünümüne ulaşması hedeflenir. Bu şekilde doğru kararın verilmesi için cilt tipine en uygun ürünün seçilmesi gerekir. Bu ürünlerin tercih edilmesiyle güvenilir makyaj malzemeleri görsel olarak sizi tatmin edecek sonuçlar sunacaktır. Makyajda gölgelendirme konusunda ilk deneyimleriniz başarısız olabilir. Ancak kapatıcı ve gölgelendiricilerin doğru seçilmesi söz konusu olduğunda bu başarısızlık süreci kısalacaktır.

Aydınlatıcı Hilesi

Gölgelendirme uygulaması yapamazsanız aydınlatıcı kullanarak yüzünüzü şekilendirebilirsiniz. Sağlıklı bir cilt görünümünün popüler olduğu günümüzde parlak cilt makyajı uygulamasının dikkat çektiği bilinmektedir. Bu makyajın daha iyi görünmesi için de aydınlatıcı kullanılarak yüzün daha genç ve diri görünmesi söz konusu olacaktır. Makyajda kontür uygulamasının yapılması için yüz şeklinin iyi bilinmesi ve yüzün ovale yaklaştırılmasına özen gösterilmesi son derece büyük önem taşımaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.